• "Enter your caption here"
  • "Enter your caption here"

Materjalid

Trepi karkassi tootmiseks on võimalik kasutada erinevat liiki puitu, vineeri, metalli ja betooni. Astmete valmistamiseks kasutatakse põhiliselt puitmaterjali, kuid kliendi erisoovil saab kasutada ka muud materjali. CNCTrepp on valmis igale kliendile personaalselt lähenema ning sobivaid lahendusi leidma.

Puidu valimisel soovitatakse tähelepanu pöörata järgmistele puidu iseärasustele:

1)puidu tugevus

Selleks, et trepi välimus kestaks aastakümneid, on pideva ekspluateerimise ja mehaanilise kulumise tõttu väga oluline kasutada trepi valmistamisel tugevat puitu.

Tugevateks puiduperekodadeks on enamasti lehtpuud. Eestis esinevatest on kõige tugevamad puidutööstuses kasutatavad puiduperekonnad saar, tamm ja pöök. Nende kõvaduse võib lugeda praktiliselt võrdseks ~1300 lbf (Janka külg kõvaduse test). Keskmise kõvadusega on jalakas, vaher ja kask (>760 lbf).

Paljud ei tea, et näiteks pöögiliste sugukonda kuuluvasse tammeperekonda kuulub ligi 600 erinevat tammeliiki, mis on erinevad. Kuigi tammeliikide vahe seisneb nende välimuses ja tema tugevus on läbi eri liikide praktiliselt konstantne, tuleb eksootilist puitu vaadates pöörata tähelepanu lisaks puidu perekonnale ka täpsele liigile. Näiteks Burma Mahagoni tugevus on 2170 lbf Sapeli Mahagoni tugevus on 1500 lbf ja Khaya Mahagoni tugevus on kõigest 845 lbf.

2)puidu struktuur

Tamm

Saar

Kask

Mänd

Mahagon

Wnge

Tikapuu

Jalakas